sâmbătă, 3 decembrie 2011

Calificari Master

10 din 16 invitati si-au facut astazi aparitia la Oxygen Club.
 Minca Andrei ,Turcoane Ovidiu ,Chirita Cristina , Popescu Teodor, Ciakir George ,Birăruțu Marius , Moraru Dan , Tudor Mihai ,Petre Nicolae, Lupu Marian .

Turcoane s-a calificat fara probleme, Minca Andrei la mare lupta, 7-5 cu Dan Moraru. Pe spate Teo Popescu s-a calificat si el dupa un meci fara istoric cu Lupu Marian dupa ce fusese transpirat inainte de Tudor Mihai ! Ultimul joc de calificare Ciakir George  cu Moraru Dan, dupa ce acesta condusese 4-2, Ciakir revine la 6-4, apoi 6-5, iar la scorul asta rateaza 10 ! In jocul decisiv, Moraru rateaza un jump pentru combinatia 1-10, dar atinge bila. Ciakir fara sa isi dea seama crezand ca a fost fault, ia bila de pe masa si acorda freeball adversarului ! Moraru incearca un safe la 2 dar il lasa pe buzunar si Ciakir inchide masa !

Mastersul va avea loc saptamana viitoare, 10-11 decembrie !

Tinuta obligatorie, tricou polo sau camasa, pantalon de culoare inchisa
Participarea trebuie confirmata pana luni 5 dec ora 24

In prima zi se fac 4 grupe de cate 5, primii 4 din clasamentul general vor fi capi de serie in grupe separate, ceilalti jucatori vor fi trasi a...leator.
Se joaca primul la 5, bila 10, spargere alternativa.
Primii 2 din grupe se califica pentru a doua zi.
Primul criteriu de departajare : meciurile castigate
Al doilea criteriu : jocurile castigate in meciurile jucate intre cei aflati la egalitate dupa aplicarea criteriului 1
Al treilea criteriu : punctaverajul ( diferenta intre jocuri castigate si pierdute) in meciurile jucate intre cei aflati la egalitate dupa aplicarea criteriului 2
Al patrulea criteriu : jocurile castigate in toate meciurile din grupa
Al cincelea criteriu : punctaverajul general
Al saselea criteriu : negocierea directa :)

16 Tudor Daniel 3575

17 Minca Andrei 3525